PODZIMNÍ SEZÓNA

Nová podzimní kolekce uniforem se vyznačuje heslem „POHODLÍ“!  Strečové materiály a opravdu pohodlné střihy. Vše je odrazem současných oděvních trendů, kde strečové materiály ovládly všechny styly a módní směry. Elastické jsou nyní i pánská saka a celé pánské obleky, které vzdorovali úpletovým, oblekovým materiálům snad nejdéle. Dámská saka, vesty i sukně jsou často bez pevných podšívek, pasy na sukních a dámských kalhotách jsou střihově řešeny tak, aby byly pružné a flexibilní.

Také volnější střihová řešení, zaručují maximální komfort při nošení a pohybově náročnější činnosti. Umělá vlákna používaná v nejrozmanitějších kompozicích jsou stále inovována tak, aby se dosáhl stejně příjemný efekt nošení, který nám přinášejí přírodní materiály, avšak se zachováním výhod syntetických materiálů, spočívající hlavně v jejich odolnosti a lehké údržbě.

Na Pařížském veletrhu TexWorld, který proběhl v minulém týdnu, právě tyto nové materiály, v nejrůznějších barvách, desénech a povrchových úpravách, zaplavily výstavní stánky. Barev a vzorů jsme viděli více, než v předchozích ročnících. Ale barevné variace se do uniforem promítnou až v příštích obdobích, tento i další rok se ještě uniformy ponesou na konzervativnější vlně.